| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 33 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 26 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Capacitance | 6.1 nF |
| Clamping Voltage | 65 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Peak Surge Current | 1 kA |
| Voltage Rating (AC) | 20 V |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17165
Ext.Price$0.17165
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17165 | $0.17165 |
| 10 | $0.15270 | $1.52700 |
| 50 | $0.13584 | $6.79200 |
| 100 | $0.11796 | $11.79600 |
| 500 | $0.10243 | $51.21500 |
| 1000 | $0.09795 | $97.95000 |
| 3000 | $0.09367 | $281.01000 |
| 5000 | $0.08957 | $447.85000 |
